Meditace cesta ke štěstí a zdraví (alias Návod na použití člověka
Sleva 7% -
z ceny 258,00 Kč s DPH
Nová cena 240,00 Kč s 10% DPH
je hudebník, hudební publicista a terapeut, volný novinář, zenový buddhista, lektor a spisovatel. V 70. a 80. letech byl jednou z vůdčích osobností české alternativní rockové scény (hrál ve skupinách Extempore, Elektrobus, Amalgam, MCh-band, ale také s Jakubem Nohou a Emilem Pospíšilem). V roce 1986 vzat do vazby a obviněn z "poškozování zájmů republiky v cizině" za organizování gongového koncertu míru. Souběžně s hudbou studoval i buddhismus (pobyt v zenovém klášteru v Naře, Japonsko). Po roce 1990 začal přispívat do různých novin a časopisů, připravovat čtvrtletník Mana a BARAKA (viz www.baraka.cz) a vysílat své autorské pořady o hudbě (dodnes Čro3 Vltava), vydává nahrávky tibetských mís (viz DVD Za hudbou). Přednáší na soukromé univerzitě Nové doby. Přivezl do ČR např. tibetské mísy, alikvotní zpěv, zorganizoval první kurzy hry na didžeridu aj. Pravidelně publikuje své fejetony na internetu (www.osud.cz).Vydal např. knihy Český zen a umění naslouchat (1994), sbírku fejetonů Něco v síti (1999), kultovní knihu Tajné dějiny hudby (1999, bylo prodáno již asi 10 000 výtisků), vizionářskou knihu o přirozených porodech Nová doba porodní (2002, již dva dotisky) a také praktickou knihu o tom, proč naše hudba neléčí Hudba jinak (2003, také dvě vydání).
Vlastimil Marek (*1946)
Tvrdí, že být šťastný a zdravý je snadné, když se ví jak, a že informace z jeho knihy mohou zkvalitnit člověku život v jakémkoliv věku a v jakékoliv profesi.
Autor svým typicky hutným stylem (včetně řady osobních příhod) shrnul téměř třicet let svých zkušeností s nejrůznějšími druhy meditací do unikátního a nejnovějšími vědeckými poznatky potvrzeného Návodu na použití člověka.
Víte, že ženy myslí jinak než muži (geneticky viděno jsou mužové poněkud nepovedené ženy) a že duchovnost může být ekologická?
Že lze nacvičit umění být šťastný a mysl lze pozitivně přeprogramovat?
Že svět je iluze (a mozek je podvodník a nutí nás vidět, jak chce on)?
Víte, že se dá meditovat i pomalou chůzí, škrábáním brambor, procházkou zenovou zahradou nebo bubnováním (a každou novou činností se mozek přizpůsobuje a jinak propojuje)?
Víte, že meditace léčí (a že buddhisté jsou šťastnější)?
Víte, že i ta nejnovější práce v oblasti neurologie je dnes po osmnácti měsících již zastaralá a bylo by třeba ji přepsat?
Zvláště v posledních deseti letech se ukázalo, že naprostá většina z toho, co jsme se o sobě, o svých emocích a o mozku, učili ve škole, byly iluze a mýty. V tomto smyslu jsme, každý, komu je nad osmnáct let, znovu prvňáčci.
Poprvé v historii lidstva totiž už začínáme, díky moderním zobrazovacím metodám, vědět a vidět, co se děje v našem mozku, když myslíme, cítíme, jednáme.
Zatímco většina z nás se ve škole učila, že mozkové neurony v dospělosti již jen zanikají, dnes je všechno jinak.
Zatímco ke každé teflonové pánvi, natož k mobilu, dostaneme návod k upotřebení, jak to, že nám lidem nikdy žádný návod do života nedali?
Třeba pomocí jedné z mnoha forem meditace...
Jak na to?
Poprvé v historii lidstva už víme, že být šťastný (a výkonný, zdravý a úspěšný a ekologický) je nejen možné, ale při troše snahy, trpělivosti a vytvrvalosti i snadné.
Je nejvyšší čas ve věku mobilů a informační revoluce, abychom zjistili náš skutečný software, resetovali dosavadní způsob vnímání světa, defragmentovali náš hard disk a přeprogramovali se.
Svět se změnil a přímo před očima se stále mění.
Cesta ke štěstí a zdraví
Sdílet na Twitteru
Sdílet na Facebooku