Praxe dětského psychologického poradenství
Sleva 12% -
z ceny 449,00 Kč s DPH
Nová cena 395,00 Kč s 10% DPH
Autor shrnuje praktické zkušenosti ze své mnohaleté poradenské práce, při níž vyšetřil přes třicet tisíc dětí.
Hlásil se k biopsychosociálnímu přístupu, zároveň v knize zdůrazňuje tvořivost a respekt k jedinečnosti svých malých klientů. Ještě více než o vědecký výklad témat mu jde o zpracování osobní zkušenosti a o osobní vyznání.
Mezi probíraná témata patří:
obecné zásady dětského psychologického poradenství a psychologického vyšetření dětí, poruchy učení, mentální retardace, mozkové dysfunkce, smyslové vady, poruchy emocí a chování vzniklé v dětství apod.
S těmito tématy se běžně setkávají pracovníci v pedagogicko-psychologických poradnách i další lidé, kteří pracují s dětmi ve věku povinné školní docházky a před nástupem do školy. Knihu také dobře využijí studenti psychologických, pedagogických a pediatrických oborů.
Publikace vychází v aktualizovaném vydání, které připravila PhDr. Jarmila Klégrová, dětská psycholožka a dcera prof. Matějčka.
Prof. PhDr. Zdeněk Matějček, CSc., (1922–2004)
byl mezinárodně uznávaný dětský psycholog, který společně s prof. Langmeierem proslul výzkumem psychické deprivace. Zdůrazňoval nezastupitelnou úlohu rodiny pro zdravý rozvoj dětí. Vytvořil nebo upravil řadu psychodiagnostických metod, které jsou u nás při práci s dětmi užívány. Ve svých knihách a článcích se pravidelně vyslovoval k otázkám výchovy, specifických poruch učení, školní zralosti, hodnocení dětí atd.
Vyšly jeho knihy:
O rodině vlastní, nevlastní a náhradní (1994), Náhradní rodinná péče (1999, ed.), Zdeněk Matějček: Naděje není v kouzlech (1999, rozhovor), Osvojení a pěstounská péče (2002, ed.), Po dobrém, nebo po zlém? (poslední vyd. 2007), Co, kdy a jak ve výchově dětí (poslední vyd. 2007), Co děti nejvíc potřebují (poslední vyd. 2010).
Sdílet na Twitteru
Sdílet na Facebooku